Masa molowa: kwas siarkowy(IV) (H2SO3)

Masa molowa związku kwas siarkowy(IV) (H2SO3) wynosi 82,073 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Wodór × 2 1,008 = 2,016
Siarka × 1 32,06 = 32,06
Tlen × 3 15,999 = 47,997
Razem82,073 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Wodór 2,46%
  • Siarka 39,06%
  • Tlen 58,48%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma H2SO3?

Masa molowa związku kwas siarkowy(IV) (H2SO3) wynosi 82,073 g/mol.

Jak obliczyć masę molową H2SO3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w H2SO3, a następnie dodaj wyniki: 2 × 1,008 (H) + 1 × 32,06 (S) + 3 × 15,999 (O) = 82,073 g/mol.

Jaki procent masy H2SO3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 58,48% masy związku kwas siarkowy(IV) (H2SO3).