Masa molowa: dichromian(VI) potasu (K2Cr2O7)

Masa molowa związku dichromian(VI) potasu (K2Cr2O7) wynosi 294,181 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Potas × 2 39,098 = 78,196
Chrom × 2 51,996 = 103,992
Tlen × 7 15,999 = 111,993
Razem294,181 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Potas 26,58%
  • Chrom 35,35%
  • Tlen 38,07%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma K2Cr2O7?

Masa molowa związku dichromian(VI) potasu (K2Cr2O7) wynosi 294,181 g/mol.

Jak obliczyć masę molową K2Cr2O7?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w K2Cr2O7, a następnie dodaj wyniki: 2 × 39,098 (K) + 2 × 51,996 (Cr) + 7 × 15,999 (O) = 294,181 g/mol.

Jaki procent masy K2Cr2O7 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 38,07% masy związku dichromian(VI) potasu (K2Cr2O7).