Masa molowa: tlenek diazotu (N2O)

Masa molowa związku tlenek diazotu (N2O) wynosi 44,013 g/mol.

gaz rozweselający

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Azot × 2 14,007 = 28,014
Tlen × 1 15,999 = 15,999
Razem44,013 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Azot 63,65%
  • Tlen 36,35%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma N2O?

Masa molowa związku tlenek diazotu (N2O) wynosi 44,013 g/mol.

Jak obliczyć masę molową N2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w N2O, a następnie dodaj wyniki: 2 × 14,007 (N) + 1 × 15,999 (O) = 44,013 g/mol.

Jaki procent masy N2O stanowi Azot?

Azot stanowi 63,65% masy związku tlenek diazotu (N2O).