diazot monoksit (N2O) mol kütlesi

diazot monoksit (N2O) bileşiğinin mol kütlesi 44,013 g/mol'dür.

gülme gazı

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam44,013 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Azot 63,65%
  • Oksijen 36,35%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

N2O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

diazot monoksit (N2O) bileşiğinin mol kütlesi 44,013 g/mol'dür.

N2O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini N2O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 2 × 14,007 (N) + 1 × 15,999 (O) = 44,013 g/mol.

N2O bileşiğinin yüzde kaçı Azot elementidir?

Azot, diazot monoksit (N2O) bileşiğinin kütlesinin %63,65 kadarını oluşturur.