aseton (C3H6O) mol kütlesi

aseton (C3H6O) bileşiğinin mol kütlesi 58,08 g/mol'dür.

propanon

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 3 12,011 = 36,033
Hidrojen × 6 1,008 = 6,048
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam58,08 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 62,04%
  • Hidrojen 10,41%
  • Oksijen 27,55%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C3H6O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

aseton (C3H6O) bileşiğinin mol kütlesi 58,08 g/mol'dür.

C3H6O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C3H6O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 3 × 12,011 (C) + 6 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 58,08 g/mol.

C3H6O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, aseton (C3H6O) bileşiğinin kütlesinin %62,04 kadarını oluşturur.