aspartik asit (C4H7NO4) mol kütlesi

aspartik asit (C4H7NO4) bileşiğinin mol kütlesi 133,103 g/mol'dür.

aspartat

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 4 12,011 = 48,044
Hidrojen × 7 1,008 = 7,056
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam133,103 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 36,1%
  • Hidrojen 5,3%
  • Azot 10,52%
  • Oksijen 48,08%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C4H7NO4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

aspartik asit (C4H7NO4) bileşiğinin mol kütlesi 133,103 g/mol'dür.

C4H7NO4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C4H7NO4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 4 × 12,011 (C) + 7 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 4 × 15,999 (O) = 133,103 g/mol.

C4H7NO4 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, aspartik asit (C4H7NO4) bileşiğinin kütlesinin %48,08 kadarını oluşturur.