tetrahidrofuran (C4H8O) mol kütlesi

tetrahidrofuran (C4H8O) bileşiğinin mol kütlesi 72,107 g/mol'dür.

THF

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 4 12,011 = 48,044
Hidrojen × 8 1,008 = 8,064
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam72,107 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 66,63%
  • Hidrojen 11,18%
  • Oksijen 22,19%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C4H8O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

tetrahidrofuran (C4H8O) bileşiğinin mol kütlesi 72,107 g/mol'dür.

C4H8O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C4H8O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 4 × 12,011 (C) + 8 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 72,107 g/mol.

C4H8O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, tetrahidrofuran (C4H8O) bileşiğinin kütlesinin %66,63 kadarını oluşturur.