Masa molowa: tetrahydrofuran (C4H8O)

Masa molowa związku tetrahydrofuran (C4H8O) wynosi 72,107 g/mol.

THF

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 4 12,011 = 48,044
Wodór × 8 1,008 = 8,064
Tlen × 1 15,999 = 15,999
Razem72,107 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 66,63%
  • Wodór 11,18%
  • Tlen 22,19%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C4H8O?

Masa molowa związku tetrahydrofuran (C4H8O) wynosi 72,107 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C4H8O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C4H8O, a następnie dodaj wyniki: 4 × 12,011 (C) + 8 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 72,107 g/mol.

Jaki procent masy C4H8O stanowi Węgiel?

Węgiel stanowi 66,63% masy związku tetrahydrofuran (C4H8O).