demir(II) sülfat (FeSO4) mol kütlesi

demir(II) sülfat (FeSO4) bileşiğinin mol kütlesi 151,901 g/mol'dür.

ferröz sülfat

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Demir × 1 55,845 = 55,845
Kükürt × 1 32,06 = 32,06
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam151,901 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Demir 36,76%
  • Kükürt 21,11%
  • Oksijen 42,13%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

FeSO4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

demir(II) sülfat (FeSO4) bileşiğinin mol kütlesi 151,901 g/mol'dür.

FeSO4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini FeSO4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 55,845 (Fe) + 1 × 32,06 (S) + 4 × 15,999 (O) = 151,901 g/mol.

FeSO4 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, demir(II) sülfat (FeSO4) bileşiğinin kütlesinin %42,13 kadarını oluşturur.