mangan(II) sülfat (MnSO4) mol kütlesi

mangan(II) sülfat (MnSO4) bileşiğinin mol kütlesi 150,994 g/mol'dür.

mangan sülfat

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Mangan × 1 54,938 = 54,938
Kükürt × 1 32,06 = 32,06
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam150,994 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Mangan 36,38%
  • Kükürt 21,23%
  • Oksijen 42,38%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

MnSO4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

mangan(II) sülfat (MnSO4) bileşiğinin mol kütlesi 150,994 g/mol'dür.

MnSO4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini MnSO4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 54,938 (Mn) + 1 × 32,06 (S) + 4 × 15,999 (O) = 150,994 g/mol.

MnSO4 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, mangan(II) sülfat (MnSO4) bileşiğinin kütlesinin %42,38 kadarını oluşturur.