Masa molowa: siarczan(VI) glinu (Al2(SO4)3)

Masa molowa związku siarczan(VI) glinu (Al2(SO4)3) wynosi 342,132 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Glin × 2 26,982 = 53,964
Siarka × 3 32,06 = 96,18
Tlen × 12 15,999 = 191,988
Razem342,132 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Glin 15,77%
  • Siarka 28,11%
  • Tlen 56,12%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Al2(SO4)3?

Masa molowa związku siarczan(VI) glinu (Al2(SO4)3) wynosi 342,132 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Al2(SO4)3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Al2(SO4)3, a następnie dodaj wyniki: 2 × 26,982 (Al) + 3 × 32,06 (S) + 12 × 15,999 (O) = 342,132 g/mol.

Jaki procent masy Al2(SO4)3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 56,12% masy związku siarczan(VI) glinu (Al2(SO4)3).