alüminyum sülfat (Al2(SO4)3) mol kütlesi

alüminyum sülfat (Al2(SO4)3) bileşiğinin mol kütlesi 342,132 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Alüminyum × 2 26,982 = 53,964
Kükürt × 3 32,06 = 96,18
Oksijen × 12 15,999 = 191,988
Toplam342,132 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Alüminyum 15,77%
  • Kükürt 28,11%
  • Oksijen 56,12%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

Al2(SO4)3 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

alüminyum sülfat (Al2(SO4)3) bileşiğinin mol kütlesi 342,132 g/mol'dür.

Al2(SO4)3 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini Al2(SO4)3 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 2 × 26,982 (Al) + 3 × 32,06 (S) + 12 × 15,999 (O) = 342,132 g/mol.

Al2(SO4)3 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, alüminyum sülfat (Al2(SO4)3) bileşiğinin kütlesinin %56,12 kadarını oluşturur.