Masa molowa: eDTA disodowy dwuwodny (C10H14N2Na2O8·2H2O)

Masa molowa związku eDTA disodowy dwuwodny (C10H14N2Na2O8·2H2O) wynosi 372,238 g/mol.

edetynian disodu · sól disodowa EDTA

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 10 12,011 = 120,11
Wodór × 18 1,008 = 18,144
Azot × 2 14,007 = 28,014
Sód × 2 22,99 = 45,98
Tlen × 10 15,999 = 159,99
Razem372,238 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 32,27%
  • Wodór 4,87%
  • Azot 7,53%
  • Sód 12,35%
  • Tlen 42,98%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C10H14N2Na2O8·2H2O?

Masa molowa związku eDTA disodowy dwuwodny (C10H14N2Na2O8·2H2O) wynosi 372,238 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C10H14N2Na2O8·2H2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C10H14N2Na2O8·2H2O, a następnie dodaj wyniki: 10 × 12,011 (C) + 18 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 2 × 22,99 (Na) + 10 × 15,999 (O) = 372,238 g/mol.

Jaki procent masy C10H14N2Na2O8·2H2O stanowi Tlen?

Tlen stanowi 42,98% masy związku eDTA disodowy dwuwodny (C10H14N2Na2O8·2H2O).