diazepam (C16H13ClN2O) mol kütlesi

diazepam (C16H13ClN2O) bileşiğinin mol kütlesi 284,743 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 16 12,011 = 192,176
Hidrojen × 13 1,008 = 13,104
Klor × 1 35,45 = 35,45
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam284,743 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 67,49%
  • Hidrojen 4,6%
  • Klor 12,45%
  • Azot 9,84%
  • Oksijen 5,62%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C16H13ClN2O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

diazepam (C16H13ClN2O) bileşiğinin mol kütlesi 284,743 g/mol'dür.

C16H13ClN2O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C16H13ClN2O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 16 × 12,011 (C) + 13 × 1,008 (H) + 1 × 35,45 (Cl) + 2 × 14,007 (N) + 1 × 15,999 (O) = 284,743 g/mol.

C16H13ClN2O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, diazepam (C16H13ClN2O) bileşiğinin kütlesinin %67,49 kadarını oluşturur.