alanin (C3H7NO2) mol kütlesi

alanin (C3H7NO2) bileşiğinin mol kütlesi 89,094 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 3 12,011 = 36,033
Hidrojen × 7 1,008 = 7,056
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam89,094 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 40,44%
  • Hidrojen 7,92%
  • Azot 15,72%
  • Oksijen 35,91%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C3H7NO2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

alanin (C3H7NO2) bileşiğinin mol kütlesi 89,094 g/mol'dür.

C3H7NO2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C3H7NO2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 3 × 12,011 (C) + 7 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 89,094 g/mol.

C3H7NO2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, alanin (C3H7NO2) bileşiğinin kütlesinin %40,44 kadarını oluşturur.