piridoksin (C8H11NO3) mol kütlesi

piridoksin (C8H11NO3) bileşiğinin mol kütlesi 169,18 g/mol'dür.

B6 vitamini

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 8 12,011 = 96,088
Hidrojen × 11 1,008 = 11,088
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 3 15,999 = 47,997
Toplam169,18 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 56,8%
  • Hidrojen 6,55%
  • Azot 8,28%
  • Oksijen 28,37%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C8H11NO3 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

piridoksin (C8H11NO3) bileşiğinin mol kütlesi 169,18 g/mol'dür.

C8H11NO3 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C8H11NO3 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 8 × 12,011 (C) + 11 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 3 × 15,999 (O) = 169,18 g/mol.

C8H11NO3 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, piridoksin (C8H11NO3) bileşiğinin kütlesinin %56,8 kadarını oluşturur.