çinko nitrat (Zn(NO3)2) mol kütlesi

çinko nitrat (Zn(NO3)2) bileşiğinin mol kütlesi 189,388 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Çinko × 1 65,38 = 65,38
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 6 15,999 = 95,994
Toplam189,388 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Çinko 34,52%
  • Azot 14,79%
  • Oksijen 50,69%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

Zn(NO3)2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

çinko nitrat (Zn(NO3)2) bileşiğinin mol kütlesi 189,388 g/mol'dür.

Zn(NO3)2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini Zn(NO3)2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 65,38 (Zn) + 2 × 14,007 (N) + 6 × 15,999 (O) = 189,388 g/mol.

Zn(NO3)2 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, çinko nitrat (Zn(NO3)2) bileşiğinin kütlesinin %50,69 kadarını oluşturur.