Masa molowa: azotan(V) miedzi(II) trójwodny (Cu(NO3)2·3H2O)

Masa molowa związku azotan(V) miedzi(II) trójwodny (Cu(NO3)2·3H2O) wynosi 241,599 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Miedź × 1 63,546 = 63,546
Azot × 2 14,007 = 28,014
Tlen × 9 15,999 = 143,991
Wodór × 6 1,008 = 6,048
Razem241,599 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Miedź 26,3%
  • Azot 11,6%
  • Tlen 59,6%
  • Wodór 2,5%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Cu(NO3)2·3H2O?

Masa molowa związku azotan(V) miedzi(II) trójwodny (Cu(NO3)2·3H2O) wynosi 241,599 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Cu(NO3)2·3H2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Cu(NO3)2·3H2O, a następnie dodaj wyniki: 1 × 63,546 (Cu) + 2 × 14,007 (N) + 9 × 15,999 (O) + 6 × 1,008 (H) = 241,599 g/mol.

Jaki procent masy Cu(NO3)2·3H2O stanowi Tlen?

Tlen stanowi 59,6% masy związku azotan(V) miedzi(II) trójwodny (Cu(NO3)2·3H2O).