demir(II) oksit (FeO) mol kütlesi

demir(II) oksit (FeO) bileşiğinin mol kütlesi 71,844 g/mol'dür.

ferröz oksit

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Demir × 1 55,845 = 55,845
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam71,844 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Demir 77,73%
  • Oksijen 22,27%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

FeO bileşiğinin mol kütlesi nedir?

demir(II) oksit (FeO) bileşiğinin mol kütlesi 71,844 g/mol'dür.

FeO bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini FeO içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 55,845 (Fe) + 1 × 15,999 (O) = 71,844 g/mol.

FeO bileşiğinin yüzde kaçı Demir elementidir?

Demir, demir(II) oksit (FeO) bileşiğinin kütlesinin %77,73 kadarını oluşturur.