çinko oksit (ZnO) mol kütlesi

çinko oksit (ZnO) bileşiğinin mol kütlesi 81,379 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Çinko × 1 65,38 = 65,38
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam81,379 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Çinko 80,34%
  • Oksijen 19,66%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

ZnO bileşiğinin mol kütlesi nedir?

çinko oksit (ZnO) bileşiğinin mol kütlesi 81,379 g/mol'dür.

ZnO bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini ZnO içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 65,38 (Zn) + 1 × 15,999 (O) = 81,379 g/mol.

ZnO bileşiğinin yüzde kaçı Çinko elementidir?

Çinko, çinko oksit (ZnO) bileşiğinin kütlesinin %80,34 kadarını oluşturur.