Masa molowa: siarczan(VI) cynku siedmiowodny (ZnSO4·7H2O)

Masa molowa związku siarczan(VI) cynku siedmiowodny (ZnSO4·7H2O) wynosi 287,541 g/mol.

witriol biały

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Cynk × 1 65,38 = 65,38
Siarka × 1 32,06 = 32,06
Tlen × 11 15,999 = 175,989
Wodór × 14 1,008 = 14,112
Razem287,541 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Cynk 22,74%
  • Siarka 11,15%
  • Tlen 61,2%
  • Wodór 4,91%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma ZnSO4·7H2O?

Masa molowa związku siarczan(VI) cynku siedmiowodny (ZnSO4·7H2O) wynosi 287,541 g/mol.

Jak obliczyć masę molową ZnSO4·7H2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w ZnSO4·7H2O, a następnie dodaj wyniki: 1 × 65,38 (Zn) + 1 × 32,06 (S) + 11 × 15,999 (O) + 14 × 1,008 (H) = 287,541 g/mol.

Jaki procent masy ZnSO4·7H2O stanowi Tlen?

Tlen stanowi 61,2% masy związku siarczan(VI) cynku siedmiowodny (ZnSO4·7H2O).